Музичний спів – складова творчого виховання дитини

Музика, мелодія, краса музичних звуків – важливий засіб морального та розумового виховання людини, джерело благородства серця і чистоти душі».

В. Сухомлинський

В Україні надзвичайно велике значення надають дитячому співу, тому що гармонійний розвиток людини, її культура, залежить від естетичного виховання, в тому числі, і музичного. Спів дуже корисний також для фізичного розвитку дитини. Він є своєрідною гімнастикою, яка зміцнює дихальну і серцево-судинну систему, розвиває і тренує слух, а це в свою чергу є гарантією того, що дитина буде чисто інтонувати будь-яку вокальну вправу чи пісню.

Для успішної роботи музичному керівнику необхідне знання особливостей розвитку голосу, самому володіти хорошим музичним слухом, правильно говорити, співати та розвивати у дітей увагу.

Навчити дитину слухати і чути те, про що говорить музкерівник, що він співає і грає, можна тільки при відповідній увазі з боку дітей. Тому, з перших занять бажано викликати у них інтерес до музики і прагнення оволодівати музичним мистецтвом.

Для того, щоб репертуар хору мав виховний вплив, він завжди повинен бути доступним, відповідати вимогам часу, а головне, відповідати віковим особливостям дітей як за змістом, так і за можливостями подолання вокально-хорових труднощів з урахуванням голосового навантаження та загального діапазону.

Частиною вокальної роботи музичного керівника з дітьми - є виховання здатності вчасно і виразно вимовляти словесний текст під час співу. Все це досягається за допомогою комплексу співочих вправ, добору репертуару з урахуванням вікових вокальних можливостей співаючих дітей, регулярного контролю за станом співацького апарату і рівнем засвоєння вокальних навичок кожною дитиною у виконанні різних пісень.

Невід'ємною складовою частиною національного виховання є музично-пісенна спадщина українського народу, його традиції, звичаї та обряди. Таким чином, співаючи пісні або виконуючи українські народні ігрові вправи та таночки, дитина привчається слухати і відтворювати свої почуття.
Музичний керівник ДНЗ№83 – Максунова Тамара Петрівна