"Нас всіх єднає рідна мова"

2018-02-21

В дошкільному навчальному закладі проведено заходи по відзначенню Міжнародного дня рідної мови.

Мова – це глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам'ять , найцінніше надбання віків. Мова – це ще й музика, мелодика, фарби, буття, сучасна художня, інтелектуальна і мисленнєва діяльність народу. О. Гончар

З метою відзначення Міжнародного дня рідної мови в нашому закладі відбувалися заходи шанування української мови, а саме : святковий концерт для всіх вікових груп «Бринить , співає наша мова, чарує, тішить і п’янить», під час якої декламували вірші рідною мовою, виконали гімн України, знайомили з творчістю українських письменників, оберегами українського народу, виконали національні таночки.

В групах старшого дошкільного віку проведено заняття : «Наша мова солов’їна» , « Розквітай же рідне слово , в садочку та в родині», « Плекаймо рідну мову» .

Протягом дня проходили тематичні бесіди в групах молодшого та середнього дошкільного віку : «З бабусиної скрині», «Рушничок для бабусі», «Народні обереги».

В другу половину дня для дітей старшого дошкільного віку проведено квест «Мовний лабіринт» та фізкультурна розвага «Ми діти козацького роду»

Вихователі дошкільного закладу мали можливість перевірити свої знання мови під час написання мовного диктанту «Наша мова калинова»

Для батьків вихованців дошкільного закладу було організовано виставку сучасної української книжки. Представлені ширми. Де висвітлено інформацію про історію свята та запропоновано батькам вивчити з дітьми поетичні слова про нашу мову. І дорослі і малі мали можливість ще раз доторкнутися до краси української мови, удосконалити свої знання та навички з українського мовлення, відчути свою приналежність до людей, які поважають рідну мову, милуються нею та плекають її.

План заходів

по проведенню Міжнародного дня рідної мови

«Нас всіх єднає рідна мова»

Зміст заходів

Час проведення

Групи

Відповідальний

1.

Проведення тематичних бесід:

« Мова багата, мова барвиста», « Рідна земля – мов колиска золота», « Люби і знай свій рідний край», « Рідна мова солов’їна».

20.02.2018 р.

Групи середнього та старшого дошкільного віку

Вихователі груп

2.

Заняття з використанням відео презентацій: «Наша мова солов’їна», «Все, що серцю миле», «Розквітай же рідне слово, в садочку та в родині», «Плекаймо рідну мову» .

№ 3,5,7,12

Васильєва І.В.,

Митренко О.О.,

Харченко Н.Г.,

Лавріненко Т.Б.

3.

Розгляд ілюстрацій та бесід за ними на тему: « З бабусиної скрині», « Рушничок для бабусі», « Народні обереги».

20.02.2018 р.

Групи молодшого та середнього дошкільного віку

№ 4,9.10, 6,8,11

Вихователі:

Мовчан Н.А.,

Ковбасенко О.В.,

Биканова Г.В.,

Каленська К.М.,

Литвин В.С.,

Знайдюк В.В.

4.

Квест «Мовний лабіринт».

20.02.2015р.

друга половина дня

№ 3,5

Білоус І.А..

Кравченко Л.В.

5.

Святковий концерт

« Бринить, співає наша мова, чарує, тішить і п’янить ».

21.02.2018 р.

Групи молодшого, середнього та старшого дошкільного віку.

Музичні керівники:

Максунова Т.П.,

Гончарова А.О.

6.

Фізкультурна розвага

« Ми діти козацького роду».

21.02.2018 р

№ 7,12

Інструктор з фізвиховання

Шатайло М.І.

7.

Написання мовного диктанту

« Наша мова калинова».

Вихователі всіх вікових груп

8.

Семінар практикум

«Навчання грамоти : досягаємо гармонії».

19.02.2018 р

Вихователі всіх вікових груп

Вихователі:

Мовчан Н.А.,

Знайдюк В.В.,

Білоус І.А.

9

Виставка для батьків сучасної української книжки.

Впродовж дня

Всі групи

Вихователі дошкільних груп

10

Висвітлення інформаційних матеріалів про відзначення Міжнародного дня рідної мови на сайті дошкільного навчального закладу.

22.02.2018 р