• Ви знаходитесь тут:

• новини

З 8 по 12 листопада у закладі проходив тематичний тиждень «Говоріть українською», який присвячений Дню української писемності та мови

2021-11-14

9 листопада наша країна відзначала надзвичайно важливе для нас свято ‒ День української писемності та мови. Для кожного народу дорога його мова, а нам, українцям, найближча до серця – українська. Першим до нас приходить слово. З колисковою материнською піснею, тихою казкою, доброю ласкою.

Так з 8 по 12 листопада у закладі проходив тиждень рідної мови «Говоріть українською», який присвячений Дню української писемності та мови, метою якого є збагачення знань дітей про красу, милозвучність та багатство української мови, виховання у дітей поваги до мови рідної України. Під час Тижня української писемності та мови педагоги з дошкільнятами проводили тематичні бесіди, заняття, на яких діти вивчали малі фольклорні форми, слухали вірші про барвінкову мову, українські народні казки, з великим задоволенням діти гралися в українські народні ігри та співали українські пісні, занурюючись у багатство рідної мови.
Педагоги провели такі заходи:
• тематичні заняття:
• Я - українець, моя рідна мова - українська»;
• Бесіди «У рідній мові паростки душі», «Соковита мова – народу основа»;
• розучування з дітьми народних ігор;
• читання українських народних казок та їх драматизація дітьми;
• слухання та розповідання віршів Т.Г. Шевченка;
• оформлення тематичних стендів, альбомів «Рідна мова дала мені крила»;
• Фізкультурні розваги « Козацькі розваги»;
• Музичні тематичні заняття «Українська мова – наш скарб»;
• Виставку малюнків «Самоцвіти рідної мови»;
• Виготовляли міні книжки «Українська мова» ;
• прослуховування дітьми у записах українських пісень.
• Усі ці заходи допомагають дітям пізнавати свою рідну мову, сприяють появі у дітей бажання спілкуватися, збагачують знання малят про поетів, письменників, про їх твори, виховують любов до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова.