• Ви знаходитесь тут:

Освіта: неповна вища

Стаж роботи : 12 років

Життєве кредо:

"Життя не для того, щоб чекати, поки стихне злива. Воно для того, щоб вчитися танцювати під дощем."

Професійне кредо:

"Вірте в талант і творчі сили кожного вихованця. Людина неповторна."

/Files/images/DSC_3703.JPG

Методична скринька

Мета методичної роботи

Вивчення та розвиток педагогічної компетентності кожного вихователя; стимулювання творчого потенціалу водночас із формуванням навичок самостійного аналізу власної педагогічної діяльності.

Напрямки методичної роботи

• Підвищення соціально–психологічної культури вихователів;

• Вдосконалення педагогічної майстерності;

• Сприяння в опануванні світовою та національною, мовою і побутовою культурою;

• Розвиток спеціальних умінь та навичок.

Принципи методичної роботи

• Педагогічна співпраця з вихователем

• Робота в режимі довіри, доброзичливості

• Творча атмосфера , стимулювання творчої активності

• Принцип допоміжно–регульованого контролю

• Надання вихователеві права вибору

• Системність методичних заходів

• Принцип «Я – повідомлень» у спілкуванні

• Щоденна допомога

• Випереджальний характер методичної роботи

Пізнавальна казка як засіб ознайомлення дошкільників з елементарними економічними знаннями

Економічне виховання – це організована педагогічна діяльність, спеціально продумана система роботи, спрямована на формування економічної свідомості. Сучасного дошкільника вже з перших років життя оточує економічна сфера, наповнена складними економічними поняттями та процесами. Реклама по телебаченню, розмови політиків, купівля, продаж, розподіл сімейного бюджету – ось далеко не повний перелік того, з чим доводиться стикатися дитині щодня. Саме тому основними завданнями економічного виховання є ознайомлення сучасного дошкільника з основами економіки способами соціально-економічної поведінки, розвиток особистісних якостей, необхідних для успішної економічної діяльності.

У старшому дошкільному віці доречно сформувати в дітей такі економічні знання та уявлення:

- про товари та послуги;

- про людей, які виробляють товари та надають послуги;

- про те, яким має бути товар (якісним, корисним, безпечним, відповідної ціни);

- про необхідність вдумливого підходу до вибору потрібних товарів (промислових і продовольчих);

- про правила безпечного та бережливого користування речами;

- про необхідність послуг, якими користується сім’я та дитячий садок;

- про гроші;

- про рекламу;

- про правила раціонального харчування та культуру поведінки.

Формування економічної грамотності реалізується через різні форми його організації:

- Вирішення проблемної ситуації;

- Логічні і арифметичні завдання, завдання-жарти;

- Економічні заняття;

- Читання художньої літератури. А саме казки – літературний жанр з величезними дидактичними можливостями . А саме поговоримо про можливості пізнавальної авторської казки.

Пізнавальну казку можна використовувати в освітній роботі для ліпшого засвоєння дошкільниками знань, зокрема й економічних, і формування тих чи тих навичок. Під час складання такої казки необхідно дотримуватися певних принципів. Зокрема , слід враховувати , що змістовою основою казки має бути

- пізнавальна інформація.

- Діяти в казці можуть вигадані персонажі або реальні речі, об’єкти природи , яким притаманні людські властивості : уміння думати, розмовляти, діяти тощо.

- Важливо стимулювати в дітей інтерес і позитивне ставлення до цих персонажів. Адже якщо персонаж зацікавив дітей і викликав у них симпатії, вони ліпше засвоюють усе те, що з ним пов’язано .

Головна особливість пізнавальних казок у тому, що всі події в них, пригоди персонажа пов’язані з реальними предметами, явищами та проблемами довкола.

У кожній казці персонажі мають здійснити такі дії :

- натрапити на щось невідоме і під час ознайомлення з ним відкрити для себе нову й цікаву інформацію;

- потрапити у складну ситуацію; розв’язуючи її, набувати нових знань;

- зустрітися з цікавим співрозмовником, від якого отримати нову інформацію, необхідну для розв’язання проблемної.

Для наочності під час роботи з пізнавальною казкою, де розгортаються казкові події можна використовувати набори декорацій (сонце, хмари, дерева, фігури казкових персонажів .

Дитина дошкільного віку , спостерігаючи за дорослими, намагається зрозуміти і відобразити у грі стосунки між ними та різні життєві ситуації. У такий спосіб вона засвоює новий досвід і поступово готується до дорослого життя, стає повноцінною частиною суспільства. Ми, дорослі, маємо створювати сприятливі умови для полегшення перебігу цього процесу , а також допомагати дитині зрозуміти правила суспільства та знайти своє місце в ньому.

Соціалізація дитини неможлива без розуміння елементарних економічних понять, які ми використовуємо в повсякденному житті , - «гроші», «товар», «кредит» тощо. А доступно ознайомити дошкільників із ними може казковий Економчик.

Знайомство з Економчиком

(авторська казка)

На фабриці добрий майстер виготовляв різні іграшки. Собачок і котиків створював зі штучного хутра і тканини , ляльок – із пластмаси. На виготовлення іграшок він витрачав багато дорогих матеріалів. Тому й продавали іграшки в магазині за високу ціну. Через це не всі батьки могли купити їх для своїх дітей.

Одного дня майстер зібрав усі непотрібні залишки тканини, хутра тощо і зробив із них незвичайну іграшку. Цей спосіб був економний адже майстер не використав жодного з дорогих матеріалів, тому іграшку назвав Економчиком.

Майстер був задоволений , але стомлений і пішов відпочивати. А економчик залишився сидіти на робочому місці. Опівночі місячне сяйво освітило його і він ожив. Вирішив Економчик піти світом і навчити всіх людей бути економними, розповідати їм для чого це необхідно. Він був веселий, чемний і добрий , знайшов серед людей багато друзів.